Modrý kód - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Modrý kód

Marek Němec (MUDr. David Hofbauer)

Marek Němec (MUDr. David Hofbauer)

Datum narození: 24.4.1981
Znamení: býk

Charakteritika postavy MUDr. Davida Hofbauera: Střelec, který rád riskuje a vše je pro něj rutina. Snad až má někdo v ruce zapichlé světlice, pak jej to začíná zajímat. Je to solitér, který se brání vážnějšímu vztahu, jelikož si myslí, že s ním nikdo nevydří a on s nikým tím pádem také ne.

Marek Němec je český herec a režisér. Vystudoval střední průmyslovou školu stavební a poté herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění. Od roku 2001 hraje v divadelním spolku Kašpar, působil též v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Vyučuje herectví na katedře činoherního divadla DAMU... více o herci Marku Němcovi.


Sabina Laurinová (Vrchní sestra Mery Černá)

Sabina Laurinová (Vrchní sestra Mery Černá)

Datum narození: 8.4.1972
Znamení: beran

Charakteritika postavy vrchní sestry Marie Černé: Empatická, přímá, rázná a má smysl pro humor. Temperamentní, vyzrálá ženská, která ví, co chce. Kvůli práci pokulhává její osobní život.

Sabina Laurinová je česká herečka, dabérka a moderátorka. Má dvě dcery. Jejím manažerem je od roku 2013 Roman Roun. Hostovala v Národním divadle a v divadle Semafor. V sezoně 1991–1992 byla angažována v Divadle na Starém Městě a v roce 1992 společně se svou spolužačkou Kamilou Špráchalovou nastoupila do Divadla ABC... více o herečce Sabině Laurinové.


Sandra Nováková (MUDr. Alexandra Růžičková)

Sandra Nováková (MUDr. Alexandra Růžičková)

Datum narození: 15.4.1982
Znamení: beran

Charakteritika postavy MUDr. Alexandry Růžičkové: Sice vystudovala medicínu, ale bylo to s odřenýma ušima a zatím se jí nedaří udělat ani první atestaci. Je arogantní a často dělá chyby. Za zády jí však vždy stojí její matka - starostka, která ji díky svému postavení z každého průšvihu vždy vytáhne.

Sandra Nováková je česká herečka, sestra českého herce Adama Nováka, s nimž si v dětství zahrála v televizním seriálu Bylo nás pět. V dětství zpívala v Dismanově rozhlasovém souboru. V osmi letech hrála v televizním seriálu Správná šestka. Jako dítě vystupovala i v televizních reklamách, např. na Foresbank... více o herečce Sandře Novákové.


Eva Josefíková (MUDr. Lucie Krutinová)

Eva Josefíková (MUDr. Lucie Krutinová)

Datum narození: 3.2.1990
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy MUDr. Lucie Krutinové: Mladá lékařka. Její vyvolený je bohatý a zajištěný muž, majitel hotelu v Krušných horách, pro kterého případný rozvod může být otázkou velkého dělení majetku.

Eva Josefíková je česká divadelní a filmová herečka a také studentka DAMU. Pochází z Uherského Hradiště, kde také vystudovala gymnázium. V roce 2001 se s rodiči přestěhovala do Vlčnova. Od roku 1999 navštěvovala literárně-dramatický obor na Základní umělecké škole v Uherském Hradišti... více o herečce Evě Josefíkové.


Roman Zach (MUDr. Roman Nikolajev Vilkin)

Roman Zach (MUDr. Roman Nikolajev Vilkin)

Datum narození: 13.6.1973
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy MUDr. Romana Nikolajeva Vilkina: Ruský lékař, traumatolog, neurolog a neurochirurg.

Roman Zach je český herec. Vystudoval střední průmyslovou školu stavební v Děčíně, poté šel studovat na DAMU. Je známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě jako gynekologický lékař MUDr. Michal Šebek. Dále je známý ze seriálu Redakce jako Kamil Fořt... více o herci Romanu Zachovi.


Jiří Štěpnička (prim. Doc. MUDr. Jiří Bojan)

Jiří Štěpnička (prim. Doc. MUDr. Jiří Bojan)

Datum narození: 16.4.1947
Znamení: beran

Charakteritika postavy prim. Doc. MUDr. Jiřího Bojana: Primář Urgentního příjmu, internista, traumatolog a psychiatr.

Jiří Štěpnička je český herec. Je synem české herečky Jiřiny Štěpničkové a profesora kreslení ze Strakonic Jana Samce, za kterého se Jiřina Štěpničková provdala krátce před synovým narozením. Místem svého narození získal anglické občanství a při křtu pět jmen: Jiří Jan Jaroslav Martin Otto. Po ukončení studií na pražské DAMU v roce 1969 působil nejprve v Klicperově divadle v Hradci Králové (do roku 1972), odkud přešel do Státního divadla v Brně. Od roku 1974 je členem činohry Národního divadla v Praze... více o herci Jiřím Štěpničkovi.


Igor Chmela (MUDr. Viktor Žák)

Igor Chmela (MUDr. Viktor Žák)

Datum narození: 2.1.1971
Znamení: kozoroh

Charakteritika postavy MUDr. Viktora Žáka: Anesteziolog.

Igor Chmela je český divadelní a filmový herec. Jeho domovskou scénou bylo dvanáct let Divadlo Na zábradlí v Praze. Igor Chmela se narodil roku 1971 v Ostravě, kde prožil i své dětství. V letech 1985–1989 studoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě obor Oprava a rekonstrukce železničního svršku a spodku a následně se vrátil do Ostravy, kde pracoval jako traťový dělník. Po dvouleté základní vojenské službě nastoupil v roce 1992 na DAMU v Praze. Ačkoliv původně přihlášku na DAMU podal, později ji vzal zpět a k přijímacím zkouškám šel dělat jen přihrávače v dialogu svému kamarádovi herci Martinu Fingerovi. Přijímací komisi ovšem natolik zaujal, že ho přemluvili, aby si přihlášku podal dodatečně. DAMU úspěšně absolvoval v roce 1996... více o herci Igoru Chmelovi.


Marika Procházková (MUDr. Valentina Slavíčková)

Marika Procházková (MUDr. Valentina Slavíčková)

Datum narození: 1.10.1974
Znamení: váhy

Charakteritika postavy MUDr. Valentiny Slavíčkové (Vali): Traumatolog a pediatr.

Marika Procházková je česká herečka a dabérka. Vyrůstala v rodině s bohatou hereckou tradicí (otec herec Bořík Procházka, matka herečka Marika Procházková - Skopalová). Vystudovala Střední pedagogickou školu, poté odjela studovat na rok do USA. Po návratu do České republiky studovala DAMU, kterou úspěšně absolvovala. Hraje ve filmech a televizi, věnuje se rozhlasové tvorbě a dabingu... více o herečce Marice Procházkové.


Zdroj a foto www.iprima.cz