Marek Němec (MUDr. David Hofbauer) - seriál Modrý kód

Marek Němec (MUDr. David Hofbauer) - Modrý kód

Marek Němec (MUDr. David Hofbauer)

Datum narození: 24.4.1981
Znamení: býk

Charakteritika postavy MUDr. Davida Hofbauera: Střelec, který rád riskuje a vše je pro něj rutina. Snad až má někdo v ruce zapichlé světlice, pak jej to začíná zajímat. Je to solitér, který se brání vážnějšímu vztahu, jelikož si myslí, že s ním nikdo nevydří a on s nikým tím pádem také ne.

Marek Němec je český herec a režisér. Vystudoval střední průmyslovou školu stavební a poté herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění. Od roku 2001 hraje v divadelním spolku Kašpar, působil též v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Vyučuje herectví na katedře činoherního divadla DAMU.

Též ztvárnil řadu televizních a filmových rolí, širšímu publiku se představil zejména jako reportér Tomáš Winter v seriálech Expozitura a jeho pokračování Atentát. Kromě herectví se též věnuje divadelní režii, poprvé režíroval představení Terminus v Divadle v Celetné. V roce 2013 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii talent roku. V roce 2016 též stál za inscenací Bertolta Brechta, Baal, ve Švandově divadle.

Filmografie

Zdroj a foto www.iprima.cz