Sandra Nováková (MUDr. Alexandra Růžičková) - seriál Modrý kód

Sandra Nováková (MUDr. Alexandra Růžičková) - Modrý kód

Sandra Nováková (MUDr. Alexandra Růžičková)

Datum narození: 15.4.1982
Znamení: beran

Charakteritika postavy MUDr. Alexandry Růžičkové: Sice vystudovala medicínu, ale bylo to s odřenýma ušima a zatím se jí nedaří udělat ani první atestaci. Je arogantní a často dělá chyby. Za zády jí však vždy stojí její matka - starostka, která ji díky svému postavení z každého průšvihu vždy vytáhne.

Sandra Nováková je česká herečka, sestra českého herce Adama Nováka, s nimž si v dětství zahrála v televizním seriálu Bylo nás pět. V dětství zpívala v Dismanově rozhlasovém souboru. V osmi letech hrála v televizním seriálu Správná šestka. Jako dítě vystupovala i v televizních reklamách, např. na Foresbank.

Vystudovala hudebně-dramatické oddělení na Pražské konzervatoři. Divadlu se věnuje jako herečka „na volné noze“ − hostovala v Divadle pod Palmovkou, v Divadle Rokoko a také v A Studiu Rubín. V Malostranské besedě uvádí svůj vlastní pořad Barování, jehož moderátorem je herec Filip Rajmont. S Petrou Nesvačilovou založila šansonovo-jazzové večery, kde také zpívají. V roce 2015 se stala jednou z tváří Jsme v tom společně, kampaně iniciativy HateFree Culture.

Filmografie

Zdroj a foto www.iprima.cz