1. + 2. díl - Seriál Modrý kód

Co se odehraje v seriálu Modrý kód na podzim 2017?

A co naše hrdiny čeká? Vrchní sestra Marie Černá alias Mery (Sabina Laurinová) bude dál vládnout urgentu, v osobním životě se ocitne mezi dvěma muži a bude si muset vybrat.

Primář Bojan (Jiří Štěpnička) bude dál svádět boj o dobrou profesní úroveň urgentu a nyní i o své místo se starostkou (Kateřina Brožová), která se dokonce stane krizovou manažerkou nemocnice.

Davida Hofbauera (Marek Němec) čeká složité období, kvůli svému výzkumu se dostane do konfliktu se svým otcem (Jan Rosák), ale taky se zamiluje, což mu ještě víc zkomplikuje emocionální vztah k okolnímu světu. Doktorka Krutinová (Eva Josefíková) udělá důležité rozhodnutí, a snad tím vyřeší svůj osobní život. Anesteziolog Žák (Igor Chmela) propadá stále víc své závislosti na alkoholu a hrozí mu, že přijde o syna.

Doktorka Slavíčková (Marika Procházková) se bude dál pokoušet najít ideálního partnera pro sebe i otce pro dceru Růženku, nebude to mít ale jednoduché, protože její nároky jsou vysoké. Doktorka Růžičková (Sandra Nováková) se bude pokoušet udělat atestaci, tím se konečně stát „plnohodnotnou“ doktorkou a aspoň částečně se vymanit z vlivu své matky-starostky. Doktor Vilkin má jiné starosti, po dvaceti letech jeho útěku dostává z Ruska zprávu, která mu zásadně zkomplikuje život.

Hned od začátku sezóny nastoupí do nemocnice v Rubavě nová doktorka – Zoja Višněvská, kterou hraje Berenika Kohoutová. Mladá, hezká lékařka před atestací, která toho ale umí víc než kterýkoli doktor s dlouholetou praxí. Velmi se zajímá o doktora Vilkina (Roman Zach) a důvod jejího zájmu je pro všechny tajemstvím.

A těšit se můžete i na další oblíbené postavy: zdravotního bratra Honzu (Filip Cíl), sestru Janu Kočovou (Lenka Zahradnická), sestru Petru Horvátovou (Eva Burešová), doktora Hlinku (Ondřej Rychlý), policistu Ondřeje Černého (Štěpán Benoni), sanitáře Váňu (Roman Skamene), Kida (Vojtěch Vovesný), doktora Nývlta (Viktor Limr), docenta Staňka (Ota Jirák) nebo záchranáře Pavla (Patrik Děrgel).

Zdroj www.iprima.cz